Reklamný banner Top Board Reklamný banner Top Board
Užite si dovolenku bez tráviacich ťažkostí   ***   Diéta tehotných žien vedie k detskej obezite   ***   Mladí rodičia často zanedbávajú zdravý životný štýl   ***   Každá šiesta žena trpí poruchou plodnosti!   ***   HIV a žltačka sa šíria rýchlejšie ...   ***  
Dnes má meniny: Matej
späť
Prírodný vápnik pre pevné kosti

Prírodný vápnik pre pevné kosti

Pre tehotné... Rastúci plod zvýši spotrebu vápnika v tele matky až o 50 %.

Vápnik je dôležitou ochranou maminých zubov a kostí. Počas tehotenstva a dojčenia sa denná potreba vápnika zvýši na 1 300 až 1500 mg*. Ak bežné zdroje vápnika, ako sú mlieko, mliečne výrobky, strukoviny, mak, celozrnné obilninové výrobky, zelenina a minerálne vody nestačia, je vhodné užívať výživové doplnky. OVOVITAL® je moderný produkt vyrobený z vaječných škrupín, ktoré sú bohatým zdrojom prírodného vápnika. Obsahuje aj biologicky účinné látky zabezpečujúce jeho dobrú využiteľnosť. Výživový doplnok Calcium prírodné OVOVITAL ®+ Horčík + Fosfor vo forme kapsúl je pre svoj čistý prírodný charakter, bez chemických prísad určený aj matkám, tehotným a dojčiacim ženám.

Pre aktívne ženy v strednom  veku...
Stres, rýchle tempo života, pracovné vyťaženie a nadváha, sú charakteristické znaky uponáhľaného života moderných žien v aktívnom veku. Stačí už len pridať nedostatok pohybu, a problémom s chrbticou a končatinami sa nevyhneme. Preto je vápnik dôležitý pre optimálnu tvorbu chrupavky a kostnej hmoty. Vhodný po rekonvalescencii, pre osoby s nedostatočnou fyzickou aktivitou a sedavým zamestnaním, fajčiarov a osoby nadmerne konzumujúce kávu a alkohol. Vápnik je nevyhnutný pre prácu svalov, pomáha udržovať dobrú zrážanlivosť krvi a zaisťovať správnu činnosť srdca. Príjem vápnika je pravdepodobne jeden z faktorov regulujúcich telesnú hmotnosť. Zvýšený príjem vápnika sa u ľudí spája s nižšou hmotnosťou BMI (Body Mass Index, telesná hmotnosť v kg / výška v m). Diéta bohatá na prírodný vápnik podľa najnovších poznatkov znižuje ukladanie tukov v organizme vedúce k obezite.

Pre rýchlo rastúce deti...
V detskom a adolescentnom veku je dostatočný príjem vápnika nenahraditeľný pre správny vývoj a rast kostí a zubov na celý život. Pre deti od 3 rokov, mládeže a dospievajúcich v období intenzívneho rastu a aktívnych športovcov je najvhodnejšia kombinácia vápnika s vitamínom C, ktorý je potrebný na tvorbu osteoidu – základu kostnej hmoty a zvyšuje aj obranyschopnosť organizmu.
Pre ľudí vyšších vekových skupín...
Osteoporózu označujeme za civilizačnú chorobu. Tiež sa nazýva „Tichý zlodej kostí“, z kostí odoberá potrebný vápnik, tie sa stanú riedkymi a krehkými a veľmi ľahko dochádza k zlomeninám. Na Slovensku trpí osteoporózou každá tretia žena a každý šiesty muž nad 50 rokov. Práve vápnik tvorí základnú zložku kostného materiálu a jeho príjem predstavuje nevyhnutnú podmienku prevencie chorôb kostí hlavne pre ženy v menopauze, postmenopauzálne ženy a mužov vyššej vekovej skupiny. Pre túto vekovú skupinu je ideálna kombinácia vápnika s vitamínom D, ktorý zabezpečí lepšie vstrebávanie a využitie vápnika a zároveň znižuje riziko zlomenín.

Viac informácii si môžete prečítať na www.bio-min.sk  
*Optimálny denný príjem vápnika odporúčaná WHO

GYNEKOLOGICKÁ PORADŇA

 • Gynekologická poradňa
 • MUDr.
  Nadežda
  Maličkayová

  gynekológ - pôrodník
 • Gynekologická poradňa
 • MUDr.
  Miroslav
  Smolík

  gynekológ - pôrodník


RSS inzercia kontakt