Reklamný banner Top Board Reklamný banner Top Board
Užite si dovolenku bez tráviacich ťažkostí   ***   Diéta tehotných žien vedie k detskej obezite   ***   Mladí rodičia často zanedbávajú zdravý životný štýl   ***   Každá šiesta žena trpí poruchou plodnosti!   ***   HIV a žltačka sa šíria rýchlejšie ...   ***  
Dnes má meniny: Matej

Zápal sliznice tela maternice (endometritis)

Endometritída je zápalové ochorenie sliznice tela maternice. Podľa rozsahu ochorenia sa môže jednať len o endometritídu (zápal postihuje len sliznicu maternice) alebo o endomyometritídu (zápal postihuje aj hlbšiu vrstvu- myometrium). Zdrojom baktérií je najčastejšie krčok maternice, odkiaľ sa baktérie šíria do vyšších partií. Infekciu môžu spôsobovať aj zvyšky po potrate alebo po pôrode, vnútromaternicové teliesko. Vyššie riziko vzniku tejto infekcie vzniká pri niektorých liečebných alebo diagnostických výkonoch ako sú interrupcia, kyretáž, zavedenie vnútromaternicového telieska, hysteroskopia ai.

Zápal endometria sa vyskytuje samostatne len pomerne zriedkavo, väčšinou ide o spoločné zápalové ochorenie krčka maternice a vajíčkovodov.

Príznaky:

Liečba:

GYNEKOLOGICKÁ PORADŇA

 • Gynekologická poradňa
 • MUDr.
  Nadežda
  Maličkayová

  gynekológ - pôrodník
 • Gynekologická poradňa
 • MUDr.
  Miroslav
  Smolík

  gynekológ - pôrodník


RSS inzercia kontakt