Gynekologické ochorenia

Zápaly

Gynekologický zápal je najčastejším dôvodom, prečo ženy naštevujú gynekologické kliniky. Majú tendenciu sa zvyšovať a ich komplikácie môžu ženám spôsobiť veľa ťažkostí. Zápal ženských reprodukčných orgánov je nákazlivé ochorenie, obvykle spôsobené baktériami a kvasinkami, zriedka vírusmi a parazitmi. Infekciu zvyčajne spôsobuje niekoľko liekov súčasne, takzvaná multimikrobiálna infekcia.

Poruchy menštruačného cyklu

Menštruáciu riadi veľa faktorov, ako napríklad mozgová kôra, hypotalamus, vonkajšie a vnútorné prostredie atď. Porušenie jedného z nich vedie tiež k poruche menštruačného cyklu.

Sexuálne prenosné ochorenia ( STD )

Medzi presnosné pohlavné choroby patria infekcie ktoré nadobudneme pohlavným stykom. Medzi európskou populáciou sú najbežnejšie kvapavka, syfilis, urogenitálne chlamýdie, trichomoniáza, bakteriálna vaginóza, HPV vírus, vírus herpes simplex a AIDS. Možnosť šírenia infekcie je rôzna. Najbežnejším je vaginálny sex (do pošvy), potom análny sex (do konečníka), kde sú ústa v kontakte s genitáliami alebo konečníkom.

Nádory

Rakovina je druhou najčastejšou príčinou smrti po kardiovaskulárnych ochoreniach. Nádory sa tvoria v dôsledku nekontrolovaného rozdelenia buniek tkaniva, ktoré je nezvratné a lokalizované. Aj keď príčina bunkového delenia už nefunguje, bunkové delenie pokračuje. Podľa správania nádorov ich môžeme klasifikovať ako benígne (benígne) alebo malígne (zhubné). Stále medzi nimi existujú rôzne štádiá. Napríklad prekancerózne lézie sú pred-nádorové stavy, no môžu byť tiež hraničné nádory, pseudotumory, potenciálne malígne nádory.

Polypy

Endometrióza

Endometrióza je ochorenie, pri ktorom sa endometrium nachádza aj v inej časti ľudského tela (tj. Endometrium). Mimo maternicovej dutiny. Depozity endometriózy prejdú hormonálnymi zmenami počas menštruačného cyklu a endometrium tiež prejde zmenami vrátane menštruačného krvácania. Krvácanie môže spôsobiť malé cysty naplnené krvou a v okolitom prostredí sa v dôsledku reakcie okolitých tkanív vyskytnú zrasty, ktoré nakoniec spôsobia u žien bolesť.